Latviešu valodai draudzīga vide

Latviešu valodai draudzīga vide


Akcijas "Latviešu valodai draudzīga vide" mērķis ir noteikt, izvērtēt un apbalvot apkalpojošās sfēras uzņēmumus (veikalus, viesnīcas, kafejnīcas, restorānus, aptiekas, frizētavas, arī tūrisma, interneta un pasažieru pārvadāšanas uzņēmumus u.c.), kuri vispilnīgāk ievēro Valsts valodas likuma un citu normatīvo aktu prasības attiecībā uz valsts valodas izmantošanu. Tāpat paredzēts atrast un izcelt dažādu valstu un tautību pārstāvju uzņēmumus, kuri veiksmīgi kopj latviskās tradīcijas un uzņēmējdarbības vidi.

Ikviens apkalpojošās sfēras uzņēmums akcijai var pieteikties pats, bet potenciālos kandidātus iespējams izvirzīt arī ar uzņēmējus pārstāvošo profesionālo asociāciju un biedrību starpniecību. Tāpat jebkura cita persona var ieteikt dalībniekus akcijai.

Pieteikties akcijai iespējams sociālajos tīklos Facebook un Twitter, pa tālruni 67334633, pa e-pastu valodas.akcija@vvc.gov.lv vai pa pastu: Eksporta ielā 6, Rīgā, LV-1010.

Akciju Valsts valodas centrs rīko kopā ar Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Aptieku biedrību, Frizieru asociāciju, tūrisma nozares asociācijām, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju. Detalizēta informācija par akciju un tās nolikums pieejams šeit.