2010. gada jaunumi

2010. gada 14. decembris

Ievērojami palielinās sodu par valsts valodas nelietošanu. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ierosinātos grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz ievērojami palielināt naudassodus par valsts valodas nelietošanu.
Lasīt vairāk.


2010. gada 21. septembris

TV5 raidījuma „Bez cenzūras” autoru darbība pielīdzināma lingvistiskajam genocīdam. Tā par liegumu satiksmes ministram Kasparam Gerhardam runāt latviešu valodā saka Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis.
Lasīt vairāk.


2010. gada 16. septembris

VVC interneta datu bāzē 2010. gada 3. ceturksnī ievadīti 270 jauni termini. Kopējais terminu skaits VVC interneta datu bāzē ir 319 392.


2010. gada 15. septembris

Ja pašvaldības domē ievēlētais deputāts, kurš neprot valsts valodu, sešu mēnešu laikā nebūs to apguvis, tad ar tiesas spriedumu viņa mandātu varēs anulēt. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā šodien 3. lasījumam sagatavotie grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā.
Lasīt vairāk.


2010. gada 16. februāris

VVC interneta datu bāzē 2009. gadā ievadīti 30 089 jauni termini. Kopējais terminu skaits VVC interneta datu bāzē ir 319 122.


2010. gada 9. februāris

VVC savā mājas lapā ir izveidojis jaunu konsultāciju sadaļu, kas paredzēta Eiropas Savienības iestāžu tulkotājiem un LR iestāžu darbiniekiem. Sadaļas mērķis ir nodrošināt konsultācijas par ES tiesību aktu tulkojumiem un terminoloģiju, kā arī panākt efektīvu sadarbības un koordinācijas mehānismu šajos jautājumos starp visām iesaistītajām pusēm.

Konsultāciju forma pieejama šeit.


2010. gada 9. februāris

Kopš janvāra beigām VVC ir aizsācis sadarbību ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru (LĢIA), lai izstrādātu ģeotelpisko terminoloģiju saistībā ar vairākiem ES tiesību aktiem, kurus tulko ES iestādes. Paredzams, ka tādējādi tiks sagatvota kvalitatīva un praktiska konkrētās nozares terminoloģija, kas noderēs, tulkojot un īstenojot tiesību aktus, kas attiecas uz šo nozari. Minētais kopdarbs ir vēl viens veids, kā paplašināt un padarīt efektīvāku koordināciju un sadarbību tulkojumu un terminoloģijas jomā starp LR un ES iestādēm.


2010. gada 1. februāris

Veicot pārbaudi Rīgas Latgales policijas iecirknī Gogoļa ielā, valodas inspektori konstatējuši, ka vairākiem policijas darbiniekiem ir fiktīvas valodas apliecības, proti, apliecības ar šādiem numuriem neesot izsniegtas konkrētajām personām.
Lasīt vairāk.


2010. gada 7. janvāris

Valsts valodas centrs publicē oficiālo kalendārvārdu sarakstu.
Lasīt vairāk.